Jak zarejestrować firmę w systemie REX?

Chcesz eksportować m.in. do Kanady? Prawdopodobnie prędzej czy później będziesz potrzebować numeru REX. Dlatego polscy przedsiębiorcy planujący eksportować produkty do Kanady na warunkach określonych w umowie CETA powinni zarejestrować się w bazie zarejestrowanych eksporterów REX.
Wbrew pozorom, rejestracja w systemie REX nie jest taka skomplikowana. Czytaj dalej Jak zarejestrować firmę w systemie REX?

Kilka pomysłów na wykorzystanie kurkumy kłącze w kuchni.

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś do czego można użyć kłącze kurkumy?

Okazuje się, że korzeń kurkumy jest zaskakująco uniwersalną przyprawą. Można go używać aby zabarwić potrawę na żółto lub pomarańczowo i przyprawić szeroką gamę dań, zup, koktajli, czy ryżu.

Poniżej przedstawiamy kilka sposobów na wykorzystanie korzenia kurkumy w kuchni.

1. Użyj kurkumy by doładować zdrowotnymi właściwościami swoje Smoothies.

Wystarczy zetrzeć na tarce kuchennej odrobinę korzenia z kurkumy by zdrowemu Smoothies dodać jeszcze więcej zdrowotności. Dodatkowo, naturalnie występujące barwniki w kurkumie sprawią, że żółte i pomarańczowe Smoothies będą jeszcze bardziej intensywne w swej barwie. By wzbogacić smoothies kurkumą, wystarczy dodać jedną, dwie łyżki startej kurkumy do naszego ulubionego smoothies. Kolorystycznie i smakowo kłącze kurkumy idealnie współgra z koktajlami z mango, ananasa i bananów.

2. Przygotuj indyjskie Złote Mleko (Haldi Ka Doodh).

Mleko z kurkumą zwane Złotym Mlekiem, to starożytny uzdrawiający napój powszechnie stosowny w Indiach w leczeniu wszelkich chorób od przeziębienia do astmy. W Indiach mówi się na niego haldi ka doodh (haldi oznacza kurkumę a doohd to mleko)

Podaje szybki i łatwy przepis na Złote Mleko z wykorzystaniem suszonej kurkumy:

Składniki:
300 ml mleka kokosowego (może być zwykłe mleko),
1 łyżeczka kurkumy w proszku,
5 ziaren pieprzu czarnego (pieprz czarny zwiększa wchłanianie kurkumy w organizmie),
ziarenka kardamonu wyłuskane z dwóch owoców kardamonu, ok. pół łyżeczki,
2 goździki,
kawałek świeżego, obranego korzenia imbiru lub ¼ łyżeczki imbiru mielonego,
miód do smaku,
Przygotowanie: wszystkie składniki mieszamy i blendujemy na wysokich obrotach do uzyskania gładkiego płynu. Przekładamy do garnka i podgrzewamy, ale nie doprowadzamy do wrzenia. Po podgrzaniu napój jest gotowy do spożycia. Wspaniały, zdrowy, rozgrzewający napój, idealny na chłodniejsze wieczory.